Ana içeriğe atla

Grup Şirketleri

  • Çelik Motor yönetim binası fotoğrafı.

MEDYA GALERİ

Çelik Motor

Anadolu Grubu’nun en köklü kuruluşlarından olan Çelik Motor, 26 Şubat 1960 tarihinde limited şirket olarak kuruldu ve 14 Mayıs 1970 tarihinde anonim şirket oldu.

2015 yılında 55. yılını kutlayacak olan Çelik Motor, isim ve yapısını değiştirmeden aralıksız olarak ve sadece otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Türkiye’deki en eski şirket unvanını başarıyla taşıyor.

2001 tarihi itibariyle Kia markasının Türkiye distribütörlüğünü alan Çelik Motor, otomotiv sektöründe uzun yıllara dayanan bilgi birikimi ve deneyimini, KIA’nın yeni yapılanmasında kullanmaya başladı. Çelik Motor, kurduğu yaygın servis ağı ve satış noktalarıyla KIA’nın Türkiye’de otomotiv sektöründe önemli bir oyuncu haline gelmesini sağladı. Çelik Motor, markanın değişen tasarım anlayışı ile birlikte KIA’nın algısını ve imajını daha ileriye taşıdı.

2000’li yıllarla birlikte sektörde hızla büyüyen Çelik Motor, yenilikçilik ve girişimcilik alanlarındaki çalışmalarını artırarak, yeni tüketici alanlarına açıldı.

Bu doğrultuda, 2005 yılında Çelik Motor Filo Kiralama kuruldu. Çok kısa bir süre içinde sektörün önemli oyuncularından biri haline gelen Çelik Motor Filo Kiralama, 2012 yılında 13 bin araçlık parka ulaştı. Çelik Motor Filo Kiralama, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre çözüm üreten anlayışı ve “tailor made” tabir edilen kişiye özel hizmetleriyle de sektördeki farkını ortaya koyuyor. Çelik Motor Filo Kiralama, önümüzdeki 3 yıl içinde sektöründe liderliği hedefliyor.

Araç kiralama işinin her alanında olmayı hedefleyen Çelik Motor, yepyeni markası Garenta ile oldukça iddialı bir şekilde Ocak 2014 içerisinde kısa dönem araç kiralama pazarına giriş yaptı. Anadolu Grubu’nun tüm şirketleri gibi sektöründe ayrışan, fark yaratan, hedeflerinde iddialı bir yeni nesil Rent A Car firması olan Garenta’yı rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerinden biri %100 Türk sermayeli olması ve teknolojik altyapısı. Garenta markası ile Çelik Motor, 3 yıl içerisinde 5 bin adetlik bir araç parkına sahip olmayı hedefliyor.

MARKALAR