Ana içeriğe atla

Grup Şirketleri

Anadolu Bilişim Hizmetleri

Anadolu Bilişim’in kurumsal ve yapısal temeli, Anadolu Grubu şirketlerinin bilgi teknolojileri alanındaki ihtiyaçlarını karşılamak üzere 1983 yılında, kurulan Bilgi Sistemleri Koordinatörlüğü'ne dayanır. 2001 yılından itibaren Anadolu Grubu dışındaki şirketlere de hizmet vermeye başlayan ve 2004 yılı başında şirketleşerek Anadolu Bilişim Hizmetleri A.Ş. (ABH) olan kurum, bugün Anadolu Bilişim olarak anılmaktadır.

Anadolu Bilişim, veri merkezi hizmetleri ve yönetilebilir hizmetlerden ERP uygulamaları ile iş süreçlerinin iyileştirilmesi ve optimize edilmesine kadar çok çeşitli alanlarda proje yönetimi, danışmanlık ve dışkaynak kullanım hizmetleri vermektedir. 2010 yılında Maltepe’de 4 bin 250 metrekarelik alan üzerinde uluslararası Tier-III standartlarıyla uyumlu bir veri merkezi devreye alan Anadolu Bilişim, bu veri merkezi üzerinden 15 ülkede 50 binden fazla kurumsal kullanıcıya güvenli ve ölçeklenebilir veri merkezi hizmetleri sunmaktadır.

Veri merkezi hizmetlerimizin altında; sunucu barındırma, web hosting, sanallaştırma, veri yedekleme, veri kurtarma, iş sürekliliği çözümleri, işletim sistemleri yönetimi, fiziksel altyapı hizmetleri, yönetilebilir güvenlik hizmetleri, saha hizmetleri, veri tabanı yönetimi, farklı teknoloji platformlarında mesajlaşma, ve video konferans hizmetleri bulunuyor.

Firmaların herhangi bir olağanüstü durumda (uzun süreli teknik arızalar, doğal felaketler vb. gibi) işlerine ve operasyonlarına devam edebilmeleri için, kritik iş uygulamalarının ve üzerinde çalışan sistemlerin Anadolu Bilişim’in uluslararası standartlarda kurduğu Ankara’daki veri merkezinde yedeklenmesi ve gerektiğinde burdaki alt yapı çalıştırılarak olağanüstü durum süresince kullanılması sağladığı olağanüstü durum merkezi hizmetleri de sunmaktadır.

MARKALAR